Gréckokatolícka charita Prešov

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Deň ľudových tradícií a Pirohy 2016

Email Tlač PDF

Dňa 11.9.2016 sa pracovníčky a klientka Domu sv. Faustíny- domova na polceste vo Svidníku už po druhýkrát zúčastnili Medzinárodnej súťaže vo varení pirohov. V tento deň bolo prekrásne slnečné počasie, ktoré prilákalo na skanzen, kde sa súťaž uskutočnila množstvo milovníkov folklóru, remesiel a tradičných jedál. Medzinárodné majstrovstvá vo varení pirohov ,,PIROHY 2016“ sa konalo už po dvadsiaty prvýkrát.

Celý článok...
 

Duchovná obnova na Hore Zvir

Email Tlač PDF

Sviatok Narodenia našej Presvätej Vládkyne, Bohorodičky Márie, vždy Panny sme si v rámci Gréckokatolíckej charity Prešov uctili jednodňovou duchovnou obnovou. Na Hore Zvir v Litmanovej sme v piatok 9. septembra spoločne zamestnanci aj klienti duchovne pookriali. Krížovou cestou, svätou liturgiou a katechézou na tému Božieho milosrdenstva nás sprevádzal otec Michal Pavlišinovič z Gréckokatolíckeho mládežníckeho centra Bárka.

 

Výberové konanie do Komunitného centrra

Email Tlač PDF
Poskytovateľ Gréckokatolícka charita Prešov, Pod Táborom 33/A, Prešov (adresa)
vyhlasuje výberové konanie na
a) jedno pracovné miesto odborného garantá Komunitného centra;
b) jedno pracovné miesto odborného pracovníka Komunitného centra;
c) jedno pracovné miesto pracovníka Komunitného centra.
Viac info
 

Vladyka Milan Lach otvoril novú Špeciálnu základnú školu sv. Anny

Email Tlač PDF

V pondelok, 5. septembra, pomocný biskup Prešovskej archieparchie, Mons. Milan Lach SJ, slávnostnou liturgiou otvoril brány novej Špeciálnej základnej školy sv. Anny v Starej Ľubovni. Nová cirkevná škola bude výchovno-vzdelávacou inštitúciou pre školákov so zdravotným znevýhodnením v meste Stará Ľubovňa. Posviackou priestorov a prestrihnutím pásky v triedach sa zahájil začiatok školského roka v novej škole.

Celý článok...
 

Rozlúčka s bohoslovcami Jožkom a Peťom

Email Tlač PDF

„Všetko má svoj čas a svoju chvíľu každé úsilie pod nebom.“ (Kaz 3,1)

Včera sme sa rozlúčili s našimi bohoslovcami, Jožkom a Peťom, ktorí boli počas pastoračného roka súčasť našej charitnej rodiny. Od septembra sa na rok zhostili svojej pastoračnej práce v zariadeniach Pod Táborom, ktorá zahŕňala nie len duchovný program pre klientov, ale aj pomoc pri príjme klientov, asistencia pri hygiene, práca v šatníku, sprevádzaní klientov po úradoch či nemocniciach a mnohé rôznorodé aktivity. GKCH je vďačná za pomoc bohoslovcov, sú pevnou súčasťou pracovného tímu. Tiež je to obrovská skúsenosť pre týchto adeptov na kňazstvo, keď spoznávajú neľahké ľudské osudy, zložité charaktery a ťažké životné situácie.

Celý článok...
 


Strana 10 z 49

IBAN: SK18 7500 0000 0040 0842 5976

Banner
Banner
Pozrite si stránku v preklade 
      
              

Bl. Peter Pavol Gojdič

Banner
Zakladateľ GKCH Prešov a patrón mesačníka Cesta
"Boh je láska, milujme ho"
* 17.7.1888 + 17.7.1960

Autoriz. prístup


Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner