Gréckokatolícka charita Prešov

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Vladyka Milan Lach otvoril novú Špeciálnu základnú školu sv. Anny

Email Tlač PDF

V pondelok, 5. septembra, pomocný biskup Prešovskej archieparchie, Mons. Milan Lach SJ, slávnostnou liturgiou otvoril brány novej Špeciálnej základnej školy sv. Anny v Starej Ľubovni. Nová cirkevná škola bude výchovno-vzdelávacou inštitúciou pre školákov so zdravotným znevýhodnením v meste Stará Ľubovňa. Posviackou priestorov a prestrihnutím pásky v triedach sa zahájil začiatok školského roka v novej škole.

Celý článok...
 

Rozlúčka s bohoslovcami Jožkom a Peťom

Email Tlač PDF

„Všetko má svoj čas a svoju chvíľu každé úsilie pod nebom.“ (Kaz 3,1)

Včera sme sa rozlúčili s našimi bohoslovcami, Jožkom a Peťom, ktorí boli počas pastoračného roka súčasť našej charitnej rodiny. Od septembra sa na rok zhostili svojej pastoračnej práce v zariadeniach Pod Táborom, ktorá zahŕňala nie len duchovný program pre klientov, ale aj pomoc pri príjme klientov, asistencia pri hygiene, práca v šatníku, sprevádzaní klientov po úradoch či nemocniciach a mnohé rôznorodé aktivity. GKCH je vďačná za pomoc bohoslovcov, sú pevnou súčasťou pracovného tímu. Tiež je to obrovská skúsenosť pre týchto adeptov na kňazstvo, keď spoznávajú neľahké ľudské osudy, zložité charaktery a ťažké životné situácie.

Celý článok...
 

Na pútnických miestach greckokatolíkov sme boli aj my

Email Tlač PDF
Gréckokatolícka charita Prešov slávi tohto roku 25. výročie znovuobnovenia svojej činnosti. Pri tejto príležitosti sme na pútnických miestach gréckokatolíkov informovali nielen o našej práci, službách a zariadeniach v rámci prešovskej archieparchie, ale aj o našich 25-ročných úspechoch.
Celý článok...
 

Dievčatá z Domu sv. Faustíny si zmerali svoje sily v speve

Email Tlač PDF
Dňa 11. augusta si klientky Domu sv. Faustíny – domov na polceste vo Svidníku, ktorej zriaďovateľom je Gréckokatolícka charita Prešov, zmerali svoje hudobné nadanie v speváckej súťaži s názvom Superstar. Niekoľkotýždňové prípravy vyvrcholili v priestoroch Cirkevnej základne školy sv. Juraja vo Svidníku. Výzvu zmerať si sily v speve a zorganizovať Superstar vzali dievčatá zo zariadenia poriadne vážne.
Celý článok...
 

Prvá Púť zdravotníckych pracovníkov

Email Tlač PDF

16. júla 2016 zdravotníci, sympatizanti, dobrovoľníci a rodinní príslušníci z Prešova - Domu sv. Kozmu a Damiána, Gréckokatolíckej charity Prešov, Slovenského Červeného kríža, územného spolku Prešov a Fakultnej nemocnici s poliklinikou J. A. Reimana navštívili Pútnické miesto Skalka, kde sa konala prvá Púť zdravotníckych pracovníkov, ktorú zorganizovala Rada pre pastoráciu v zdravotníctve KBS.

Celý článok...
 


Strana 10 z 48

IBAN: SK18 7500 0000 0040 0842 5976

Banner
Banner
Pozrite si stránku v preklade 
      
              

Bl. Peter Pavol Gojdič

Banner
Zakladateľ GKCH Prešov a patrón mesačníka Cesta
"Boh je láska, milujme ho"
* 17.7.1888 + 17.7.1960

Autoriz. prístup


Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner