Gréckokatolícka charita Prešov

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Púť charít v Košiciach

Email Tlač PDF

16. októbra 2016 sa v Dóme sv. Alžbety v Košiciach stretli zamestnanci, dobrovoľníci, klienti a priatelia Slovenskej katolíckej charity (SKCH), medzi ktorými nechýbala Gréckokatolícka charita Prešov. Spoločný program sa začal modlitbou svätého ruženca a slávnostnou svätou omšou o 11.00 h, ktorú celebroval Bernard Bober, košický arcibiskup a metropolita a Štefan Sečka, spišský diecézny biskup a prezident SKCH. Organizačne to zastrešila Arcidiecézna charita Košice.

Fotogaléria

Celý článok...
 

Teplé jedlá

Email Tlač PDF

Ľudia v núdzi počas zimných mesiacov sa môžu v našom Prešovskom zariadení nachádzajúci sa Pod Táborom najesť zadarmo. Poskytovanie teplého jedla so sprievodnými opatreniami sa realizuje v rámci Opatrenia 2. ako nástroj riešenia potravinovej deprivácie. Na základe požiadania poskytujeme jedno teplé jedlo, teda desiatovú polievku, chlieb a čaj.

Teple jedlo

Návrh opatrenia Teplé jedlo
 

Odborná konferencia s názvom „Komplexné sociálne služby pre deti a mladých ľudí so zdravotným postihnutím v regióne Stará Ľubovňa“

Email Tlač PDF

21. novembra 2016 sa uskutoční záverečná konferencia s názvom „Komplexné sociálne služby pre deti a mladých ľudí so zdravotným postihnutím v regióne Stará Ľubovňa“, ktoré boli realizované Gréckokatolíckou charitou Prešov v zariadení Dom sv. Anny v Starej Ľubovni. Odborná konferencia zavŕši implementáciu projektu podporeného v rámci Švajčiarskeho finančného mechanizmu a štátneho rozpočtu SR..

Program konferencie

Celý článok...
 

Beseda s poetkou Alžbetou v Dome sv. Faustíny

Email Tlač PDF

Meno poetky Alžbety Onduskovej (72) z Giraltoviec poznajú hlavne veriaci. Jej literárna tvorba pramení práve zo silnej viery v Boha, ktorému vďačí za svoj talent. Do Domu sv. Faustíny – domova na polceste ju nasmerovala novinárka Martina Cigľárová, ktorá písala o tomto zariadení a veľmi ju zaujali osudy dievčat. Pani Alžbety Ondusková k nám zavítala 14.9.2016 a spoločne pracovníčky a klientky sme počúvali jej svedectvo s veľkým záujmom a verím, že jej slová a prežité situácie budeme s klientkami rozoberať a brať si ponaučenie do vlastných životov.

Celý článok...
 

GRÉCKOKATOLÍCKA CHARITA OSLÁVILA 25 ROKOV KONCERTOM

Email Tlač PDF

Gréckokatolícka charita Prešov oslávila 25 rokov od obnovenia svojej činnosti benefičným koncertom s názvom Podať pomocnú ruku. Kroky všetkých pozvaných hostí, priateľov, zamestnancov aj klientov charity smerovali 16. októbra do Parku kultúry a oddychu Čierny orol v Prešove. Zamestnanci si pre všetkých divákov pripravili bohatý a pestrý program spájajúci profesionalitu umelcov a nadšenie klientov. Záštitu nad koncertom prevzal Mons. Ján Babjak, prešovský arcibiskup a metropolita, Ing. Andrea Turčanová, primátorka mesta Prešov a MUDr. Peter Chudík, predseda Prešovského samosprávneho kraja.

Celý článok...
 


Strana 7 z 49

IBAN: SK18 7500 0000 0040 0842 5976

Banner
Banner
Pozrite si stránku v preklade 
      
              

Bl. Peter Pavol Gojdič

Banner
Zakladateľ GKCH Prešov a patrón mesačníka Cesta
"Boh je láska, milujme ho"
* 17.7.1888 + 17.7.1960

Autoriz. prístup


Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner